Oravská hokejová súťaž je v polovici – ako sú na tom kláštorskí hokejisti?

Nie je možné komentovať 68 x Prečítané

Sezóna 33. ročníku Oravskej hokejovej súťaže (OHS) 2017/2018 je v polovici. Po šiestich odohratých kolách si tak v kratšej prestávke oddýchne aj mužstvo reprezentujúce Kláštor pod Znievom, ktoré si zatiaľ vybojovalo 6 bodov.

Oravská hokejová súťaž odštartovala koncom októbra. Tento rok sa do skupiny A OHS zapojili mužstvá zastupujúce Oravskú Lesnú, Oravský Podzámok, Pucov a nechýbajú ani hokejisti Kláštora pod Znievom. Tí do tejto sezóny nastúpili s odhodlaním. „Keďže sme minulý rok skončili na 2. mieste, teraz sme motivovaní a chceme nadviazať na minuloročné výkony,“ hovorí Martin Jánošík, vedúci mužstva HC Kláštor pod Znievom.  Účastníci oravskej súťaže majú za sebou jej polovicu a dá sa povedať, že body v tabuľke sú naozaj tesné. HC Kláštor pod Znievom sa s počtom bodov delí s Oravským Podzámkom, ktorý je na druhom mieste, no Kláštoru momentálne patrí tretia pozícia. To sa ale ešte môže zmeniť.

Priebežná tabuľka skupiny A (zdroj: webový portál OZĽH)

Priebežná tabuľka skupiny A (zdroj: webový portál OZĽH)

 

Tímy sa vzájomne poznajú, a to môže zamiešať karty

Všetky mužstvá hrajúce v OHS v skupine A sa spolu stretli aj minulý rok, zmena nastala len v ich celkovom počte. V tejto sezóne nenastúpil piaty tím –  Draci Dolný Kubín. O prvenstvo tak bojujú štyria účastníci, no nie je to jednoduché. „V porovnaní s minulým rokom je to teraz o čosi náročnejšie. Už nie sme tí podceňovaní outsideri a keďže sme tam len 4 veľmi vyrovnané tímy, tak sa na nás vie súper lepšie takticky pripraviť. V podstate každý tretí zápas hráme s tým istým súperom, takže sa navzájom ako tímy dobre poznáme. Prestávka nám ale padne vhod, zrovnáme hlavy a budeme môcť potrénovať, čo treba,“ hodnotí situáciu Martin Jánošík. Doterajšie pôsobenie svojho tímu však vidí pozitívne. „Myslím, že máme kvalitné mužstvo a keď na ľade necháme maximum, tak si určite z Oravy nejaký ten pohár odnesieme,“ usmieva sa.

Prestávka potrvá len štyri nedele a po nej sa hráči opäť stretnú na ľade v Dolnom Kubíne. Pokračovať sa bude v siedmom kole, a to už 7. januára 2018. Kláštor pod Znievom nastúpi proti Pucovu a Oravská Lesná si zmeria sily s Oravským Podzámkom.

autorka: Mgr. Lucia Kuželová, foto: HC Kláštor pod Znievom

Komentovať cez Facebook

x komentované

O autorovi

Lucia Kuželová