Oravská hokejová súťaž je ukončená – HC Kláštor pod Znievom si vybojoval 2. miesto

88 x Prečítané Nie je možné komentovať

Sezóna 2016/2017 32. ročníka Oravskej hokejovej súťaže (OHS) je oficiálne ukončená. Po základnej časti nasledovali napínavé súboje v play off a celkovým víťazom sa stal domáci tím Draci Dolný Kubín. Krásne druhé miesto patrí mužstvu reprezentujúcemu Kláštor pod Znievom, ktoré si po prvý raz v histórii vyskúšalo účasť vo vyraďovacích zápasoch.

Hokejisti reprezentujúci obec Kláštor pod Znievom sa tešia z obrovského úspechu. V minulosti im totiž o vlások ušla miestenka do štvorčlenného play off, no túto sezónu sa im to podarilo. Svoj káder posilnili o hokejistov z Turčianskych Teplíc a z Martina, zapracovali na sebe a vynaložené úsilie im hneď prinieslo výsledky. V základnej časti skončili v tabuľke s 20 bodmi na 2. mieste, vďaka čomu postúpili medzi 4 najlepších, a teda do súbojov play off. Po úspešných zápasoch v semifinále s Oravskou Lesnou (tá skončila na 3. mieste) ich čakalo finále s Dolným Kubínom.

Kláštorčania čelili silnému súperovi

Tím HC Kláštor pod Znievom odohral počas prvého marcového víkendu dôležité zápasy – finále play off OHS. V súboji o prvé miesto proti nim nastúpili favoriti – domáci Kubínčania. Kláštorčania sa však nenechali odradiť a do finále išli s veľkým odhodlaním nielen zabojovať, ale aj si ho vychutnať. „Finále sme si chceli v prvom rade užiť. Väčšina našich hráčov hokej ligovo nikdy nehrala, a preto to pre nás bol obrovský zážitok. Chalani z Kubína boli po všetkých stránkach lepší, keďže niektorí ešte donedávna hrávali ligové súťaže. Už pred týmito stretnutiami sme vedeli, že uspieť proti nim bude veľmi ťažké, ale samozrejme sme sa snažili podať čo najlepší výkon,“ rozpráva Martin Jánošík, vedúci mužstva HC Kláštor pod Znievom. Kláštor nakoniec Kubínčanom podľahol v oboch zápasoch – 2:9 (2:2, 0:2, 0:5) a 1:6 (0:4, 1:2, 0:0) a skončil tak na druhom mieste.

Hoci o titul Majstra Oravy Kláštor nezabojuje, má motiváciu do budúcej sezóny

Víťazný tím finálových play off zápasov – Draci Dolný Kubín sa stretne v súboji o oravský hokejový trón o titul Majstra Oravy s víťazom Altis ligy z okolia Námestova, ktorým sa stal tím HK Slanica. Zápas sa odohrá 12. marca o 16.30 hod. na zimnom štadióne v Dolnom Kubíne. Hoci v tomto zápase Kláštorčania nenastúpia, tešia sa z 2. miesta v OHS. „To, že sme skončili na 2. mieste vnímam veľmi pozitívne, nakoľko na začiatku sezóny bol náš cieľ dostať sa do play off a o finále sa nám ani nesnívalo,“ vysvetľuje vedúci mužstva HC Kláštor pod Znievom. Chalani berú svoje pôsobenie v čerstvo ukončenej sezóne ako obrovskú skúsenosť a tešia sa z možnosti, že vyskladali šikovný tím. „Touto cestou by som sa chcel poďakovať všetkým chalanom. Celú sezónu podávali naozaj skvelé výkony. Ďalej obci Kláštor pod Znievom a firme PROBUGAS za sponzoring, ktorý nám dosť pomohol. Taktiež všetkým fanúšikom, čo nám fandili a našli si čas nás ísť podporiť na štadión v Dolnom Kubíne,“ usmieva sa Martin Jánošík. Ako prezradil, vyhliadky mužstva na budúcu sezónu sú už jasné. „Samozrejme by sme chceli aj budúci rok opäť reprezentovať obec Kláštor pod Znievom a znovu sa zúčastniť Oravskej hokejovej súťaže. Dúfame, že budeme minimálne tak úspešní, ako túto sezónu,“ dodáva.

autorka článku: Mgr. Lucia Ertľová, foto: HC Kláštor pod Znievom

 

Komentovať cez Facebook

x komentované

V rubrike : Športové správy

O autorovi

Lucia Kuželová

Súvisiace články

Anketa

Máte pod kontrolou energie vo vašej domácnosti ?

  • Jednoznačne áno (35%, 27 x hlasované)
  • Nezaujíma ma to (25%, 19 x hlasované)
  • Snažím sa (23%, 18 x hlasované)
  • Nie (17%, 13 x hlasované)

Počet hlasov: 77

Loading ... Loading ...
Tyždeň s literárnym dielom
  • Jozef Gregor Tajovský- Maco Mlieč

    „Mliečnik, a koľkože ste vy to už u richtárov?“ vše zastavil som sa pri starom richtárovie kraviarovi, keď pásal pod cestou kravy. Maťo vytiahol zaslinenú fajočku z úst, popravil na sebe vrece a jednu ruku pridvihol k oku, ako by na pozdrav. Poďakoval som mu a Maco díval sa, či sa ho dačo opytujem, lebo bol hluchý zpoly. Zopakoval som hlasnejšie otázku, on dával pozor aj na ústa, a potom sme sa už shovárali. Vedel,

    Čitať ďalej
PREDPOVEĎ POČASIA
img
júl 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31