Mobilní operátori, to snáď nemyslíte vážne?!

Nie je možné komentovať 5908 x Prečítané

Technológia páli nezadržateľne vpred a vkuse sa niečo mení a zmenšuje. Nové SIM karty tzv. micro SIM sú po novom o polovicu menšie ako pôvodné. Staré karty sa nedajú ani len orezať. Nič iné nezostáva, len vymeniť vašu starú SIM kartu za novú. Nebol by to až taký strašiak, až na jednu maličkosť. Mobilní operátori si za výmenu účtujú rôzne a nie celkom malé poplatky, pričom zákazník v podstate ani nemôže zato, že má v mobile starý typ SIM  karty.

Porovnajme si čo stojí výmena SIM karty u jednotlivých operátorov:

O2                      8€

Telekom          4€

Orange            10€ (www.pc.poradna.net)

Trochu sa tak zamyslíme a položme si otázku, prečo máme platiť za niečo, ak chceme využívať služby za ktoré si aj tak mesiac čo mesiac platíme? Výmena by v tomto prípade mala byť zadarmo. Používateľ predsa nemôže zato, že technológia ide neustále dopredu a nové mobily už potrebujú iný typ SIM karty. Neustále za niečo platiť a „drankať“ peniaze od zákazníka.

Smiešne je aj napríklad to, že ak si chceme a máme vôbec záujem zaplatiť faktúru aj keď na predajnom mieste. Už iba za toto si mobilní operátori účtujú sumu do 1€. Občas ma človek pocit akoby žil v Kocúrkove, pretože platiť zato, že chceme zaplatiť je už  naozaj dosť smiešne. Cele to vyzerá, že monopoly zdierajú ľudí jedná radosť. Keď si však chceme vziať nejaký program, alebo uvažujeme, tak nám všetci pomaly hádžu zlaté tácky pod nohy. Niektorí si nás kupujú akože zadarmo  tabletami, smartfónmi, iní zas rôznymi výhodami.  Problém už veľa krát nastáva po mesiaci využívania služieb. Samotní predajcovia sú arogantní, ironickí a neochotní pomôcť. Stačí aj keď je človek nesympatický a máme prehrané.

Komentovať cez Facebook

x komentované

V rubrike : Komentáre

O autorovi

Miroslav Trenka
Milujem paradajkovú polievku, pohodu, priateľov