Martinčanom sa zadarilo – v 1. domácom semifinále play off porazili Bystricu

28 x Prečítané Nie je možné komentovať

V stredu 5. apríla sa na martinskom zimnom štadióne odohralo 1. domáce semifinálové stretnutie play off, v ktorom nastúpil tím MHC Martin proti HC´05 iClinic Banská Bystrica. Výsledok zápasu potešil Martinčanov, ktorí zdolali Bystricu 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).Hráči nastupovali do súboja za fantastickej atmosféry

Bystričanom sa do zápasu vkorčuľovávalo ľahšie, prvé dva zápasy na svojom domácom ľade vyhrali. Martinčanom zase hralo do karát prostredie a domáce zázemie. Fanúšikovia oboch tímov však svojich favoritov už pri nástupe na ľad hlasno povzbudzovali, čo hneď od začiatku príjemne dotvorilo toto stretnutie. Neodohrala sa ani prvá minúta a Martin prejavil chuť bojovať, keď padla prvá strela smerovaná do banskobystrickej bránky. Gól to síce nebol, no napätie na ľadovej ploche sa medzi hráčmi začalo prejavovať aj prostredníctvom menších šarvátok. Tretina sa nezaobišla ani bez trestov, ako prvý si ho šiel odpykať martinský hráč P. Bačík za hákovanie. Tým otvoril šance na skórovanie hosťom, no Martinčania sa ich nátlaku ubránili. V druhej polovici tretiny si na trestnú lavičku sadol aj V. Mihalik z Bystrice, tiež za hákovanie. To sa stalo Bystričanom osudné, pretože 39 sekúnd pred uplynutím Mihalikovho trestu Martin otvoril skóre. Úspešným strelcom bol J. Markovič (asist. P. König + R. Heizer). Banská Bystrica sa snažila na inkasovaný gól odpovedať, no bez úspechu – martinský brankár svoj tím dokonale podržal.

V druhej tretine skórovali obe mužstvá

Po krátkom oddychu vkročili na ľad oba tímy nabudené – Bystrica s chtíčom vyrovnať a Martin so snahou zvýšiť svoj náskok. Bystrici svitla nádej na možnosť vyrovnania, keď rozhodca odpískal trest D. Rzavskému za podrazenie. Počas martinskej oslabovky sa podarilo R. Vargovi ohroziť brankára hostí, no ten jeho strelu včas zachytil. Zo strany domácich sa aj po uplynutí trestu zvýšila strelecká aktivita a ohrozovanie brankára J. Bacashihua. Prvá polovica druhej tretiny bola výrazne aktívnejšia ako celá predošlá prvá tretina. V polovici zápasu dostali šancu na zvýšenie gólového náskoku aj Martinčania, a to trestom M. Rosandiča za hru so zdvihnutou hokejkou. Martinskí fanúšikovia sa už skoro radovali, keď minútu do konca trestu zazvonil puk o tyčku banskobystrického brankára. Domáce mužstvo malo obrovské šance navýšiť svoje vedenie. Necelých 6 minút pred skončením sa to podarilo a Martinčania viedli už 2:0. Reakcia fanúšikov nenechala na seba dlho čakať a na štadióne sa šírili povzbudivé pokriky a potlesk. Martinská radosť ale netrvala dlho, pretože ku koncu tretiny prekonal M. Corbeila aj P. Kafka (asist. M. Belluš) a znížil stav na 1:2.

Tretiny pribúdali, sily odbúdali

Na hráčoch začínalo byť vidno únavu. Hra sa presunula do obranného pásma Martina, no domáci sa nevzdávali a profitovali z dobrej defenzívy. Dalo by sa však povedať, že oba tímy čakali na gól, ktorý by ich znovu „nakopol“. S blížiacim sa koncom zápasu rástlo aj napätie a bojovnosť hráčov, čo vyústilo do menších strkaníc. V polovici tretiny sa diváci znovu radovali z gólu, tento raz opäť na strane domácich. Puk do banskobystrickej bránky adresoval S. Korostin (asist. P. König). HC´05 iClinic Banská Bystrica sa nevzdával a za spevu svojich fanúšikov sa rozhodol pre oddychový čas. Do konca stretnutia ostávali necelé 2 minúty, a tak nemali Bystričania už čo stratiť. Hra s prázdnou bránkou sa im však nevyplatila, odchod brankára potrestal R. Varga (asist. B. Rapáč + T. Brňák) a definitívne potvrdil víťazstvo Martina, keď sa na svetelnej tabuli objavilo skóre 4:1 pre Martin. Ani táto tretina sa nezaobišla bez vylúčení. Napätosť situácie vyústilo do udeľovania trestov na oboch stranách – za Bystricu šiel na trestnú lavičku za hrubosť V. Trukhno a za nedovolené bránenie Martinčan R. Heizer. Ani viac priestoru na ľadovej ploche nepomohlo žiadnemu tímu skórovať a po záverečnom klaksóne tak zápas dopadol v prospech domácich s výsledkom 4:1.

Po tomto stretnutí je celkový stav na zápasy 2:1 v prospech Banskej Bystrice. Prvý semifinálový zápas si na martinský štadión prišlo pozrieť 4000 divákov. Držme Martinčanom palce, aby aj dnes (06.04.2017) o 18.00 hod. opäť potvrdili víťazstvo na domácom ľade.

autorka článku: Lucia Ertľová, foto: MHC Martin (Adrián Danaj Photography)