Makáči

58 x Prečítané Nie je možné komentovať

Najlepší sú takzvaní „nenápadní“ herci, ktorí sa snažia na seba upútať pozornosť za každú cenu. Minule do päťky nastúpili dvaja chalani, ktorí išli očividne s posilňovne. Najprv zhodnotili, že v električke je teplo a vyzliekli si bundy.

Keďže bolo stále teplo, dali si dole aj hrubé mikiny s kapucňami. Postavili sa tak, aby všetci videli ich obrovské bicepsy, v napasovaných tričkách, ktoré boli hrubšie ako nohy priemerného človeka. Samozrejme, obaja trpeli syndrómom „hlavohrude“, jednoducho krk ako taký sa im niekde stratil dôsledkom nadmerného cvičenia, alebo užívaním nejakých podporných látok. Po chvíli zistili, že sa vidia v odraze skla, tak sa začali napínať ešte viac a dokonca sa im v tvárach zrkadlila radosť.

Miesto, kde stáli bolo nepriechodné a rozdelilo električku na dve časti a ani sa nikto nepokúšal prejsť z jednej strany na druhú. Odrazu jeden „hlavohruď“ veľavýznamne pozrel na druhého a hlasom ako z hrnca zareval, „Úplne, že úplne!“ Upútal pozornosť minimálne polovice cestujúcich a kútiky úst sa mu pozdvihli do víťazného úsmevu. Jeho kamarát chvíľu premýšľal, pozorný človek na jeho tvári mohol vidieť „ťažké myšlienkové pochody“ a potom zareval aj on, „Úplne, že úplne!?“ Zmenil to na otázku a všetci sme tušili, že pôjde o veľmi duchaplný rozhovor.

Prvý hlavohruď prikývol a s dramatickým povzdychom už oveľa tichšie odvetil: „Úplne…že úplne“. Ak by ste čakali pokračovanie rozhovoru, čakali by ste márne. Toto bolo všetko čo povedali na trase Dúbravka a Staré mesto. Samozrejme, ak nerátam vystupovanie v tričkách a neskoré zistenie, že vonku nie je teplo a môžu im prechladnúť „úplne, že úplne“ svaly.

Gabi Caprea

Komentovať cez Facebook

x komentované

V rubrike : Príbehy z MHD

O autorovi

Ľubica Lehotská
Milujem ľudí, ktori radi rozmýšľajú a tvoria

Súvisiace články

Anketa

Máte pod kontrolou energie vo vašej domácnosti ?

  • Jednoznačne áno (35%, 27 x hlasované)
  • Nezaujíma ma to (25%, 19 x hlasované)
  • Snažím sa (23%, 18 x hlasované)
  • Nie (17%, 13 x hlasované)

Počet hlasov: 77

Loading ... Loading ...
Tyždeň s literárnym dielom
  • Jozef Gregor Tajovský- Maco Mlieč

    „Mliečnik, a koľkože ste vy to už u richtárov?“ vše zastavil som sa pri starom richtárovie kraviarovi, keď pásal pod cestou kravy. Maťo vytiahol zaslinenú fajočku z úst, popravil na sebe vrece a jednu ruku pridvihol k oku, ako by na pozdrav. Poďakoval som mu a Maco díval sa, či sa ho dačo opytujem, lebo bol hluchý zpoly. Zopakoval som hlasnejšie otázku, on dával pozor aj na ústa, a potom sme sa už shovárali. Vedel,

    Čitať ďalej
PREDPOVEĎ POČASIA
img
júl 2017
Po Ut St Št Pi So Ne
« jún    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31