Názor: Domáce násilie len na ženách? Lož!

Nie je možné komentovať 603 x Prečítané

tyrany-muzO domácom násilí páchanom na ženách počujeme bežne, dokonca niektoré z vás ho aj samé zažili. Situáciu, keď sa manžel samozrejme zastavil v krčme predtým, než prišiel domov, vytrieskal ženu a deti, zjedol navarenú večeru, vypil pivo a šiel spať, zažila už nejedna z nás.
Viete si však predstaviť, že by to bolo naopak? Poznáte muža, ktorého doma týra manželka?  Máme zafixované, že muž predstavuje hlavu rodiny a to, že je obeťou, si vieme len ťažko predstaviť. Ženy si často krát neuvedomujú, že to, čo svojim polovičkám najviac vyčítajú, robia vlastne aj ony samé. Nedostatok lásky, peňazí či vzájomného rešpektu, dokáže v žene vyvolať až nekontrolovateľnú dávku agresivity. Zaujímalo by vás, čo všetko sa vtedy môže udiať. Pod pojmom si každý z nás predstaví niečo iné.

Formy násilia na mužoch:

  1. Fyzické násilie: facky, strkanie, bitka, hádzanie predmetov po partnerovi.
  2. Psychické a emocionálne násilie: vyvolávanie pocitov viny, ignorácia, odmietanie komunikácie, narušenie sebadôvery, bránenie styku s deťmi, zosmiešňovanie, ktoré je možné jednoducho charakterizovať ako dúševné a slovné týranie.
  3. Sexuálne násilie: Podmieňovanie pohlavného styku splnením rôznych požiadaviek/podmienok a pod.
  4. Ekonomické násilie: (neustála) nespokojnosť s materiálnou úrovňou rodiny, kritika výšky príjmu, (stupňujúce sa) materiálne požiadavky, (úplná ) kontrola príjmov a výdajov rodiny.

Muži! Máte právo na život bez násilia, na život v bezpečí a v pokoji a žiadna žena vám to nemá právo zobrať! Teoreticky…

Na margo nedostatku komunikácie medzi ľuďmi vznikajú aj takéto komplikácie. Nepoznám jediný portál, jediné médium, ktoré by sa na túto tému vyjadrilo. Existujú len blogy, ktoré si ľudia založili za účelom zdieľania svojich problémov, čím sa samozrejme nič nevyrieši. Podľa môjho názoru by bolo potrebné absolvovať konzultácie s kvalifikovanými psychológmi, ktorí sú zainteresovaní do tejto problematiky.

Nie všetky ženy sú také, aké sa zdajú navonok!

Autor:  Marián Benčík;  Foto: Mentalist.sk

Komentovať cez Facebook

x komentované

V rubrike : Diskusie

O autorovi