AutoCrossTeam-Poriadie- reprezentanti Myjavy

Nie je možné komentovať 79 x Prečítané

    „Už nám nestačilo sa len dívať na tých, ktorí zvládajú súboje v takýchto pretekoch, ale chceli sme zažiť pocity profesionálov na vlastnej koži. A tak sme naše sny premenili na realitu,“ toto si povedali pretekári Autocross teamu-Poriadie jazdci Vladimír Pražienka (šéf tímu), Marek Klasovitý, Patrik Párovský, Dominik Malec, Jozef Zavadinka, Adam Viskup (hl. mechanik), Slavomír Zagrapan (mechanik) a Lukáš Rehák (mechanik).

Pretekári reprezentujú Myjavu od roku 2008 na rôznych súťažiach v celej Slovenskej republike. Zúčastňovali sa Karpatskéhoh autokrosového a Záhoráckeho pohára. Pravidelne sa zúčastňovali seriálu Autokrosových pretekov pod vedením SAMŠ (Slovenská asociácia motoristického športu). V tejto skupine celého seriálu sa zúčastnilo 15 jazdcov. Preteky sa jazdili v Môlči pri Banskej Bystrici, Veľké Uherce, Sečovce atď…  sezóne 2017 skončil tím na druhom mieste. V budúcnosti sa chcú zúčastňovať pretekov aj v zahraničí.

   Na moju otázku jazdcovi tímu- Marekovi Klasovitému :Aký ma pocit tesne pred štartom preteku mi s úsmevom odpovedal, “Keď sedím v mojom upravenom aute na štartovacej čiare, oblečený v kombinéze, na hlave prilba, na rukách rukavice a som pripútaný 4-bodovými pásmi nedočkavosťou vám začína stúpať adrenalín, nabieha pot na čele, netrpezlivo sledujete semafor a čakáte s nohou na plynovom pedále na ten správny okamih, aby ste mohli vyštartovať vtedy mám ten najlepší pocit“.

Cieľom tímu je dostať tento atraktívny šport-autokros do povedomia ľudí a tiež zabezpečiť rozširovanie tohto adrenalínového športu do okruhu mládeže a širokej verejnosti s dôrazom na bezpečnosť.

    18.11.2017 sa konalo vyhodnotenie celého seriálu autokrosových a ralykrosových pretekov sezóny 2017 v Partizánskom. Stretlo sa tam viac ako 30  tímov zo Slovenska, Česka, Rakúska a Maďarska. Medzi ocenenými bol aj náš jazdec Marek Klasovitý.

 

Zhováral sa PhDr. Vladimír Škarpíšek

Foto: Autocrossteam a Majka Klasovitá

Komentovať cez Facebook

x komentované

V rubrike : Spravodajstvo

O autorovi

Ľubica Lehotská
Milujem ľudí, ktori radi rozmýšľajú a tvoria